אשרת מומחים לתקופה של עד שלושה חודשים

הדרך המהירה והבטוחה לניוד מומחים זרים לישראל – יפתח חנן ושות' כי לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר. למשרדנו התמחות ייחודית בליווי וסיוע משפטי לתאגידים ולחברות  ישראליות וגלובליות בהליכי הנפקת היתרים ואשרות למומחים זרים (Foreign Experts) לצורך שילובם בעבודה בישראל.

משרד הפנים מאפשר לחברות להנפיק היתר עבודה ואשרת עבודה לתקופות קצרות של עד 90 יום (אשרת עבודה ב 1  – קצרת מועד). הליך הוצאת האשרה זהה להליך של שנה ותקופת הוצאת האשרה כחודשיים שלושה.

אשרה זו מיועדת לחברות שזקוקות למומחים זרים לפרקי זמן קצרים יחסית. עם זאת, מאחר והארכת האשרה אפשרית רק במקרים חריגים, במידה ותקופת העסקתו של המומחה הזר צפויה לעלות על 90 יום, הרי שהמלצתנו היא להנפיק אשרת עבודה ארוכה יותר מבעוד מועד.

הבדל מהותי בין האשרות אותו חשוב לציין הוא גובה התשלום אותו יש לשלם למומחה זר במהלך העסקתו בישראל. בעוד למומחה זר המועסק בישראל מעבר לשלושה חודשים חובה לשלם משכורת זהה לכפל השכר הממוצע במשק קרי 20,278 ₪ בחודש, למומחה זר המועסק בישראל לתקופה של עד שלושה חודשים חובה לשלם שכר מינימום בלבד.

הנפקת היתר עבודה למומחים זרים כוללת מספר שלבים לרבות:

הגשת בקשה לקבלת היתר עבודה ליחידת ההיתרים ברשות האוכלוסין וההגירה – משרד הפנים בירושלים.

לאחר קבלת היתר העסקה מיחידת ההיתרים בעבור מומחה זר, יש צורך בהגשת בקשה למתן אשרת עבודה מסוג  ב/1 במשרד הפנים הרלוונטי בהתאם לישוב בו רשומה החברה החברה נותנת החסות.

עם אישור הבקשה לאשרת עבודה ולאחר תשלום האגרות הרלוונטיות, ישלח נציג משרד הפנים הברקה ממוחשבת לקונסוליה הישראלית במדינה הרלוונטית בה שוהה המומחה הזר שמורה לקונסוליה להנפיק את האשרה מסוג ב/1 בדרכונו של המומחה הזר.

לעתים נדרשים המומחים הזרים לספק לנציגי הקונסוליה תעודת לידה מאומתת, תעודת יושר מאומתת ואישור כי אינם חולים במחלה שמסכנת את בטחון הציבור. בד"כ מדובר במדינות מזרח אסיה, דרום אמריקה וברית המועצות לשעבר.

את אשרת העבודה שהונפקה רשאי המומחה הזר לאסוף במשך שלושה חודשים מיום ההברקה (אישור ע"י משרד הפנים). אי עמידה בתנאי זה  מבטלת באופן אוטומטי את אשרת העבודה ויש צורך להגיש בקשת אשרה חדשה למשרד הפנים בישראל.

אשרה שהונפקה בדרכונו של המומחה הזר בדרך כלל תקפה למשך 30 ימים בהם חייב המומחה הזר להיכנס לישראל. אי עמידה בתנאי זה (לא נכנס לישראל בזמן) מבטלת אוטומטית את אשרת העבודה ויש צורך להגיש בקשת אשרה חדשה/נוספת.

המלצתנו היא כי הנפקת היתר עבודה למומחה זר וכן אשרת עבודה תואמת מסוג ב/1  דורשת פתרון ספציפי לכל למקרה ספציפי, לכן, אנו ממליצים לפנות לייעוץ פרטני בנושא זה.

עבודה בישראל ללא הנפקת היתר ואשרת עבודה מהווים עבירה מנהלית ופלילית. בין היתר העסקה שלא כדין דינה קנס מנהלי בסך 5,000 ש"ח ליום לכל עובד והעמדה לדין פלילי של מנהלי החברה.

מעוניין להעסיק מומחים זרים בישראל, פנה אלינו בהקדם ואנו נסייע בהוצאת האשרות המתאימות

RECOMMENDATIONS


 
קידום אורגני | קידום אתרים

דילוג לתוכן